Loading...
}

Türk Telekom’un Şampiyonlar Ligi’ndeki Rakipleri Belli Oldu

Türk Telekom’un Şampiyonlar Ligi’ndeki Rakipleri Belli Oldu

FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi (BCL) 2020-21 sezonunun eleme turları ve normal sezon kura çekimi İsviçre'nin Mies bölgesindeki Patrick Baumann Basketbol Evi'nde gerçekleşti. Kura çekimi sonucunda Türk Telekom’un rakipleri belli oldu.

Temsilcimiz ilk kurada C Grubunda yer alırken, Basketbol Şampiyonlar Ligi, başlayacak olan 2020/21 sezonu öncesi KOVİD-19 önlemleri kapsamında normal sezon formatında değişikliğe gitti.

Söz konusu değişikliğe göre G grubunda yer alan temsilcimiz, Hapoel Bank Yahav Jerusalem (İsrail), Limoges CSP (Fransa), Igokea (Bosna Hersek) – Sporting CP (Portekiz) serisinin galibinin yer alacağı 4'lü grupta mücadele edecek.

Oyuncuların, antrenörlerin ve görevlilerin sağlığı ile güvenliğini korumak adıyla bu değişikliğe giden Basketbol Şampiyonlar Ligi, aldığı karara göre önümüzdeki sezonu dört takımlı olmak üzere sekiz gruptan oluşturacak. Altı haftalık(Üç iç saha, üç dış saha) fikstürün ardından grup içerisinde ilk iki sırada bulunan takımlar TOP 16’ya yükselecek.

Karşılaşmalar her hafta Salı ve Çarşamba günleri oynanmaya devam edecek. Bu format değişikliği turnuvaya katılan takımların uluslararası seyahatlerini azaltacak ve ulusal liglerin programlarını etkilemeden onlara daha fazla esneklik sunacak.

Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde normal sezon 13 Ekim 2020 tarihinde başlayacak ve 3 Şubat 2021 tarihinde tamamlanacak.

All rights reserved