Loading...

Türk Telekom Süper Lig'e Damga Vurmaya Geliyor

28 Nisan 2018,19.32

Başkan Şükrü Kutlu: “Süper Lig’de şampiyonluk hayal değil”

Türk Telekom Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Şükrü Kutlu, Türk Telekom’un şampiyon olduğu Türkiye Basketbol Ligi sezonunu değerlendirdi. Şükrü Kutlu.“Rakiplerimizin buraya, Ankara deplasmanına geldiklerinde çekinecekleri çok iddialı bir takım kuracağız. Süper Lig’de şampiyonluk hayal değil, bir diğer hedefimiz ise ülkemizi Avrupa’da başarıyla temsil etmek” dedi.

Türkiye Basketbol Ligi’nde (TBL) normal sezonun son haftasında 28 Nisan Cumartesi günü Ankara Spor Salonu’nda İstanbulspor Beylikdüzü’nü ağırlayan şampiyon Türk Telekom, gerek maç öncesi Bengü konseri gibi coşkulu etkinlikleriyle gerekse maç sonrasındaki görkemli kupa töreniyle Basketbol Süper Ligi’ne merhaba dedi. Karşılamayı65-79’luk skorla tamamlayan Türk Telekom maç sonu şampiyonluk kupasını çoşkulu bir törenle kaldırdı. Mavi Kaplanlar, taraftarlarıyla birlikte şampiyonluk kutlamasını gerçekleştirdi.

“Çok iddialı bir takım kuracağız”

Sezona şampiyonluk parolasıyla çıkan ve 34 maçın 29’unu kazanarak, TBL’de şampiyonluğa ulaşan Türk Telekom Gençlik ve Spor Kulübü’nün Başkanı Şükrü Kutlu, hem şampiyonlukla hem de Basketbol Süper Ligi’yle ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Şükrü Kutlu, Süper Lig’de çok iddialı bir takım kuracaklarını belirtti. Ankara’yı Süper Lig’de temsil edeceklerini hatırlatan Kutlu, Türk Telekom’un Süper Lig’e aşina olduğunu ve önümüzdeki sezonda sıkıntı yaşamayacaklarını söyledi. Kutlu, “Rakiplerimizin buraya, Ankara deplasmanına geldiklerinde çekinecekleri çok iddialı bir takım kuracağız. Şampiyonluk hayal değil, bir diğer hedefimiz ise ülkemizi Avrupa’da başarıyla temsil etmek. Öte yandan basketbolun yanında amatör sporlara da desteğimizi sürdüreceğiz” dedi.

“Duvarı sağlam öreceğiz”

Süper Lig’de İstanbul takımlarının ağırlığını bildiklerini, ancak Türk Telekom’un uzun yıllar Süper Lig’de ve Avrupa kupalarında mücadele eden bir ekip olduğunu ifade eden Kutlu şunları söyledi: “Süper Lig’de mücadele edeceğimiz ilk yıl kalıcı olacak adımlar atacağız. Acelemiz yok. Yavaş yavaş ve emin adımlarla geliyoruz. Cumhurbaşkanlığı Kupası, Play-Off finali gibi birçok başarımız var. Neden Süper Lig şampiyonluğu da olmasın.Süper Lig’de şampiyonluk benim hayalim. Bunun adımlarını atacağız. Duvarı sağlam örersek, yılmaz, yıkılmaz bir temelimiz olur.”

“Kadro derinliği oluşturacağız”

Yönetim olarak takım üzerindeki destekleri esirgemediklerini söyleyen Başkan Şükrü Kutlu, takımın verdiği mücadeleden ötürü memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Sezon boyunca ister sahada ister Bench’te olsun tüm oyuncuların terlerinin son damlasına kadar mücadele ettiğinin altını çizen Kutlu şöyle konuştu: “Gece gündüz çalıştık. Durmadık, yılmadık. Sonunda şampiyonluk kupasını Ankara’ya getirdik. Birbirinden önemli oyunculara sahibiz. Şampiyon kadromuzu koruyarak, Koçumuz Burak Gören’in istekleri doğrultusunda takviyeler de yaparak, kadro derinliği oluşturacağız. Mücadelemizle, ahlâkımızla genç nesillere örnek olurken, Türk basketboluna hizmet etmeye devam edeceğiz.”

“Amatör branşlar göğsümüzü kabartıyor, Türk Telekom’un destekleri sürecek”

Türkiye’nin lider bilgi ve iletişim teknolojileri şirketi olarak, Türkiye’nin geleceğine yatırım yaptıklarını, sporun gençlerin gelişimlerine sağladığı olumlu katkıdan hareketle Türkiye’nin dört bir yanındaki binlerce amatör sporcuyu da desteklediklerini kaydeden Kutlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Türk Telekom Gençlik ve Spor Kulübü olarak 1954 yılından bu yana Türk sporuna hizmet ediyoruz. Basketbola yaptığımız yatırımların yanı sıra atletizmden boksa, judodan badmintona; 44 şehir, 45 spor kulübü ve 32 farklı branşta faaliyet gösteren 6 bine yakın Türk Telekom Amatör Spor Kulübü sporcuları, 2017 yılı içerisinde ulusal ve uluslararası arenalarda elde ettikleri başarılarıyla toplamda 163 madalyayla başarılarını taçlandırdı. Sporcularımız Avrupa, Dünya ve Balkan şampiyonalarında ülkemizi başarıyla temsil etti” dedi.

Taraftarlar şampiyonluk coşkusuna ortak oldu

Türk Telekom’un İstanbulspor Beylikdüzü’nü konuk ettiği maç öncesi, Pop Müzik Sanatçısı Bengü şarkılarıyla Ankaralı sporseverlere müzik ziyafeti sundu. Özel gösteri ve şovlarla şampiyonluk coşkusunu yaşayan taraftarlar, dağıtılan hediyelerle de keyifli anlar yaşadı.

Türk Telekom:65 - İstanbul Beylikdüzü:79

TBL’nin 2017-2018 sezonu son haftasında Ankara Spor Salonu’nda taraftarının önünde Şampiyonluk Kupası’nı kaldıran olan Türk Telekom'un İstanbul Beylikdüzü ile yaptığı karşılaşma 65-79 sona erdi.

Mavi Kaplanlar Ender Aslan, Orbay Kaya, Recep Doğrusöz, Nusret Yıldırım ve Campbell beşiyle başladı.

6.dakika sonunda Mavi Beyazlı ekip 10-6 önde olan tarftı. Bu bölümde iki takımın da savunma yapmadığı karşılaşmada konuk ekip 9.dakikada20-21 öne geçti ve periyot 20-23 sona erdi.

İkinci periyot daha etkili oynayan konuk ekip bulduğu basketler ile 15.dakika sonunda skoru 24-32 yaptı ve Türk Telekom mola aldı. İstanbul Beylikdüzü David Tyler Smith ile etili oyununu sürdürdü ve devre 30-39 sona erdi.

Üçüncü periyot ağırlığını koyan Mavi Kaplanlar 25.dakikada skoru 46-50 yaptı ve rakibine mola aldırdı. Ender Aslan 28.dakikada attığın 3’lük ile skorda denge sağladı:52-52.Periyot 55-60 sona erdi.

Final periyodunda konuk ekip etkili oldu ve Şampiyon Türk Telekom'un son karşılaşmasında skor 65-79 oldu.

Karşılaşma öncesi sanatçı Bengü mini bir konser verdi.

Türk Telekom: Ulaş Peker, Polat Kaya, Fikret Can Akın, Ender Aslan , Orbay Kaya, Nusret Yıldırım , Recep Doğrusöz, Sercan Ergin, Tj Terrance Campbell

İstanbul Beylikdüzü: David Tyler Smith, Ramazan Tekin, Musa Güneş, Tuna Han Dikmen, Utku Saraloğlu, Berkay Sinirlioğlu, Hadi Doğan, Gökhan Aydin, Gence Sarp Göbeloğlu, Muhaymin Mustafa, Gökhan Yazicioğlu, Atakan DenkMarcus Anthony Hall

Hakemler: Fatih Güler, Mustafa Akıllıoğlu, Çağrı Hekimoğlu

1.Periyot:20-23
Devre:30-39
3.Periyot:55-60
4.Periyot:65-79

 

All rights reserved