Loading...
}

Türk Telekom evinde galip!

16.03.2024,15:30

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi'nin 23. haftasında Türk Telekom, sahasında TOFAŞ'ı 87-83 yendi.

Mamak Hidayet Türkoğlu Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleşen karşılaşmada baştan sona oyuna hakimiyetini koyan Türk Telekom basketbol takımı, 1. periyodu 25-15 önde tamamlarken, soyunma odasına 45-36 önde girmeyi başladı.

3. periyotta oyuna ortak olmak için mücadele eden TOFAŞ, 3. periyodu 67-66 tek sayıya düşürdü. Son periyotta da oyunda ağırlığını hissettiren Türk Telekom takımı maçı 87-83 kazanmasını bildi.

Türk Telekom takımında, İsmail Cem Ulusoy 6, Wallace 26, Yiğitcan Saybir 4, Palmer 15, Enoch 15, Brown 8, Okben Ulubay 3, Troy Selim Şav, Jones 10 sayıyla maçı tamamladı. Bu sonuçla Türk Telekom, ligdeki 11. galibiyetini elde etti. 

Maç sonu karşılaşmayı değerlendiren Türk Telekom takımı Başantrenörü Selçuk Ernak, karşılaşmanın başından itibaren aynı seviyeyi korumak adına oyuncularının özverili bir şekilde mücadele verdiklerini ifade ederek şunları kaydetti:

"Oyuncularım tabii ki iyi niyetliler. Ama hem fiziksel hem de basketbol seviyesi olarak daha ileri gitmeliyiz ve daha çok aksiyon almalıyız. Bugün bizim için kazanma adına önemli birgün. Play off yolunda bir rakibimizi yendik. Önemli bir maçı kazandık. Bunlar önemli tabii ki. Ama biz buraya moralsiz geldik. Çünkü haberiniz vardır, 2 tane basketbol emekçisi Fikret Canselen ve Melih Kıranbağlı'yı kaybettik geçen hafta. İkisine de rahmet, değerli ailelerine de sabır ve başsağlığı diliyorum. Böyle bir haftada bu galibiyet bir nebze moral oldu bizlere. Umarım daha güzel günler bizleri bekliyordur."

 

All rights reserved