Loading...

Türk Telekom 78 – Ratiopharm Ulm 91

25.10.2023,20:00

Basketbol BKT Avrupa Kupası'nda Türk Telekom:78 Ratiopharm Ulm: 91

Basketbol BKT Avrupa Kupası'nın 4. haftasında Türk Telekom, sahasında Almanya'nın Ratiopharm Ulm takımına 91-78 yenildi.

Ankara Spor Salonu'nda oynanan müsabakada mücadeleye iyi başlayan Türk Telekom, periyodun ilk 3 dakikasına 9-3 önde girdi. Bu dakikadan sonra her iki takımda hücumda etkili oynarken, ilk periyot Türk Telekom'un 21-16 üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci periyoda iyi başlayan konuk ekip, 13. dakikada 26-26 eşitliği yakaladı. Etkili oyununu sürdüren Ratiopharm Ulm, 17. dakikada farkı 9 sayıya (28-37) çıkardı. İyi oyunuyla bu periyotta 29 sayı atan, uyguladığı katı savunmayla Türk Telekom'a 12 sayı imkanı tanıyan konuk ekip, soyunma odasına 45-33 önde gitti.

Devre arasında Türk Telekom Basketbol Kulübü Başkanı Savtekin Şentürk, judoda dereceye giren Türk Telekom oyuncusu Buse Tıraş ve antrenörüne plaket ve çiçek takdim etti. Türk Telekom taraftarları trübünde dev Türk bayrağı açtı.

Üçüncü periyoda geçiş hücumlarından bulduğu sayılarla 4-0'lık seriyle başlayan konuk ekibe, 8-0'la karşılık veren Türk Telekom, 23. dakikada farkı 8 sayıya (43-51) indirdi. Bu dakikadan sonra iki takımda karşılıklı sayılar bulurken, üçüncü periyot Ratiopharm Ulm'un 69-58 üstünlüğüyle sona erdi.

Final periyoduna iki takımda katı savunma yaparak başlarken, 33. dakika konuk ekibin 71-64 üstünlüğüyle geçildi. Bu dakikadan sonra daha etkili olan Türk Telekom, Palmer, McDuffie ve Enoch'un sayılarıyla mücadelenin bitimine 5 dakika kala farkı 3'e (71-74) indirdi. Son dakikaları iyi oynayan Ratiopharm Ulm mücadeleyi 91-78 kazandı.

Bu sonuçla Türk Telekom BKT Avrupa Kupası'nda üçüncü yenilgisini alırken, Alman ekibi Ratiopharm Ulm, üçüncü galibiyetini elde etti.

Maç sonunda açıklamada bulunan Türk Telekom Antrenörü Can Akın karşılaşmaya iyi başladıklarını ve ilk periyodu önde kapattıklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

"İlk olarak ulm takımın oyuncuları ve koçunu çok tebrik ederim. Çok güzel ilerliyorlar. Ve ayrıca bizim için; Bence oyuncularımız çok iyi efor sarfettiler ama bazı şeyler yanlış gitti, ofansif ribaundlar, ve defansif olarak bazı hatalar yaptık. Bizim için yeni bir dönem  başlıyor, Selçuk kaynak yarın bize katılıyor, ve çok daha sıkı çalışmaya ve bu kayıpları gelecekte telafi etmeye bakacağız."

 

All rights reserved