Loading...
}

Heyecan fırtınasının galibi Türk Telekom: 84-78

Heyecan fırtınasının galibi Türk Telekom: 84-78

Türk Telekom Süper Lig’in 22. haftasında Bahçeşehir Koleji’ni uzatmalar sonucu 84-78 mağlup ederek, deplasmanda önemli bir galibiyet elde etti.

Basketbol Süper Ligi’ne çıktığı ilk sezonda başarılı bir grafik çizen Türk Telekom, Basketbol Süper Ligi’nin 22. haftasında İstanbul’da Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda Bahçeşehir Koleji’ne konuk oldu. Maça Yunus Emre Sonsırma, Kenny Gabriel, TJ Campbell, Slyven Landesberg ve Vladimir Stimac beşiyle çıkan Türk Telekom, maça agresif savunma yaparak başladı. Bahçeşehir Koleji, Türk Telekom’un hücumdaki üretkenliğini faulle durdurmaya çalıştı. Konuk ekip, Stimac’ın sayılarının ardından Yunus Sonsırma’nın üçlüğüyle hakem molasına 12-7 önde girdi. Emir Preldzic’in orta mesafeden atışıyla fark iki sayıya kadar düştü ve Türk Telekom’un ilk çeyreği 2 sayı farkla 18-16 önde tamamladı.

Türk Telekom İkinci çeyreğe Metin Türen’in üçlükleriyle hızlı başladı. Stimac’ın smacıyla farkı 6 sayıya çıkaran Türk Telekom, rakibine mola aldırdı. Molanın ardından yeniden sahneye çıkan Metin Türen, art arda üçüncü üçlüğünde de isabet yakalayarak farkı 9 sayıya çıkarırken, hemen ardından Colom’un üçlüğü farkı yeniden 6’ya indirdi 23-29. Burak Gören’in molasının ardından, iki takım da dış atışlarla sonuca gitti. Bu bölümde üçlüklerine devam eden Metin Türen 5’te 5 üçlük isabeti yakalayarak önemli bir istatistik elde etti ve farkı yeniden Türk Telekom lehine 9 sayıya çıkardı (26-35). Son 1 dakikada Bahçeşehir’in savunma hatalarını iyi değerlendiren Türk Telekom devreye 12 sayılık üstünlükle (43-31) girdi.  

Üçüncü çeyreğe fırtına gibi başlayan Türk Telekom, Metin Türen’in üçlüğünün ardından gelen Stimac’ın basketiyle 15 sayılık bir farkı (43-38) yakaladı. Landesberg’in sahneye çıkmasıyla rakibi karşısında farkı 18 sayıya çıkaran Türk Telekom (33-48), bu dakikalardan yaptığı top kayıplarıyla rakibinin farkı kapatmasına engel olamadı. Hücum etkinliğini eline alan ev sahibi ekip, Colom ve Rautins ile 10-0’lık bir seri yakalayarak farkı eritti. DJ White’in üçlüğü ile farkı 5 sayıya kadar düşüren Bahçeşehir Koleji’ne Yunus Sonsırma’nın turnikesiyle yanıt veren Türk Telekom, 7 sayı farkla (60—53) son çeyreğe önde gitti.

Uzatmalarda Landesberg sahneye çıktı.

Final periyodunda kıran kırana bir mücadele ortaya koyan iki takım da galibiyet için savaştı. Son 1.52’de farkı 1 sayıya düşüren Bahçeşehir’e Landesberg’in atışıyla karşılık veren Türk Telekom son 48 saniyeye 3 sayı önde girdi. Colom’un üçlüğü ile skora denge gelirken (72-72), bu sayı aynı zamanda maçı uzatmalara götürdü. 1. uzatma periyodunda sahneye çıkan Landesberg, peş peşe attığı 9 sayıyla takımını sırtladı. Son saniyelerde Ender Aslan’ın turnikesiyle maçı 84-78 kazanan Türk Telekom, önemli bir galibiyet elde etti. Maçın en skorer ismi 23 sayıya Sylven Landesberg olurken, Stimac 19 sayı, Metin Türen ise 18 sayılık katkı yaptı. 

Salon: Ayhan Şahenk

Türk Telekom: Landesberg 23, Redding 2, Gabriel 4, Campbell 3, Stimac 19, Kaya Peker 4, Ender Aslan 6, Yunus Emre Sonsırma 5, Nusret Yıldırım, Fikret Can Akın , Metin Türen 18, Polat Kaya

Bahçeşehir Koleji: Colom 20, Rautins 9, White 18, Slaughter 11, Can Altıntığ 13, Emir Preldzic 5, Cevat Alper Özcan, Hakan Yapar 2

1. Periyot: 16-18
Devre: 31-43
3. Periyot: 60-53
Maç Sonucu: 72-72
1.Uzatma: 84-78
5 faülle çıkan: TJ Campbell

 

All rights reserved